Konie

W naszym ośrodku przebywa stale 34 koni, przy czym część należy do FURIOSO, a część jest u nas pensjonowanych. Przeważają konie rasy małopolskiej, ale są też araby, hucuły i inne, w tym pięcioletnii ogier mało znanej w Polsce rasy American Quarter Horse. Każdy członek tej gromady to oczywiście odrębna, godna uwagi osobowość.

Ośrodek

Szanowni Państwo!

Nazywamy się Anna i Alex Jarmułowie. Od sześciu lat prowadzimy Ośrodek Jazdy Konnej FURIOSO w Starych Żukowicach koło Tarnowa. Prowadzimy koński pensjonat i zajmujemy się szkoleniem jeźdźców i koni.

Kliknij, aby zobaczyc wiecejW Finlandii, gdzie pracowaliśmy pięć lat, zetknęliśmy się ze stylem western, słabo znanym w Polsce, a niezwykle popularnym na świecie. Właśnie z niego stworzyliśmy główny nurt naszej pracy. Zafascynowała nas szczególnie mająca swe korzenie w długoletnich obserwacjach behawioryzmu koni naturalna metoda ich szkolenia zwana Natural Horsemanship: to co nas w niej szczególnie ujęło to jej zasada znajdowania wspólnego języka ze zwierzęciem.

Po przyjeździe do Polski zrealizowaliśmy nasze marzenie i stworzyliśmy Ośrodek FURIOSO. Obecnie dysponujemy sporym domem mieszczącym pokoje gościnne oraz obszerną stajnią. Mamy też ambitne plany: hala, druga stajnia... Ale przede wszystkim udało nam się zgromadzić grono stałych bywalców i przyjaciół. Cieszy nas, że lubią u nas spędzać wolny czas, pojeździć konno, posiedzieć przy ognisku, pogadać. Będzie nam bardzo miło, jeśli grono naszych przyjaciół będzie się stale powiększać - zapraszamy!

Rajdy

Pierwszy rajd Western Riding Center FURIOSO odbył się w dniach 09.05.2000 – 16.05.2000. Jego trasa biegła od Starych Żukowic przez Łęki Górne, Ryglice, Ciężkowice, Kąśna Dolna, Jeżów do Wilczysk koło Bobowej.

Ośrodek jazdy konnej w Starych Żukowicach
Anna i Alex Jarmułowie
Stare Żukowice 1, 33 - 151 Nowa Jastrząbka
tel./fax: 0..14 678 68 15
tel. kom. 0 603 678 999, 0 609 457 237
e-mail: furiosowestern@poczta.onet.pl
Strona www.westernsport.pl - zapraszamy!